כרמלים

טיולים בשמורות הטבע בכרמלים

טיולים בשמורות הטבע בכרמלים

קדמונים במגפיים 

מה עשה האדם הקדמון בגשם? לאן הולכים העטלפים כשקר בחוץ? סיור חורף מודרך במערות האדם הקדמון, המספר אודות אורחות חייהם של הקדמונים הפרהיסטוריים, מי חי בנחל וכיצד הצליח לשרוד? כולל חיזיון אור-קולי בתוך המערה ופעילות יצירה לילדים.

היכן: שמורת טבע נחל מערות  | מתי: יום שבת 18.1 בשעות 12:30,10:00

 

מטיילים בין הטיפות

סיור לקטנטנים בחניון האגם. נכיר את צמחיית החורש ונראה כיצד היא מתחדשת אט אט מאז השריפה הגדולה בכרמל לפני כעשור, נתחקה אחר עקבות בעלי חיים ונסיים בשתיית תה צמחים מתוק.

היכן: גן לאומי כרמל | מתי: שבת 11.1.19 שעות הפעילות : 11:00-13:30

בהרשמה מראש וללא תשלום בטלפון 3639*

 

חי בר בפרוות חורף

כשבחוץ גשם מתמלאת בריכת הסלמנדרות במים, היחמורים עוטים פרוות חורף והכרמל מוריק, זהו זמן נהדר לבקר בשמורת חי בר כרמל. הצטרפו אלינו לסיור חורפי באוויר הצלול של הכרמל והכירו את שמורת החי בר, בה מאוששים ומשיבים חיות בר אל הטבע.  תוכלו לפגוש מקרוב את היחמורים, הנשרים, איילי הכרמל ובע"ח נוספים ולשמוע את סיפור השבתם אל הטבע. כל זאת אל מול נופים מדהימים של הכרמל בשמורה ששרדה את השריפה הגדולה.

היכן: שמורת טבע חי-בר כרמל | מתי: מדי שבת  בדצמבר-ינואר בשעות 10:00, 12:00, 14:00

ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

 

גבורות ואורות – סיור עששיות

לכבוד חנוכה – חג האור, נצא לסיור ערב חוויתי לאור עששיות בעתיקות קיסריה. נצעד בשבילים בעקבותיהם של גיבורים ובאור הרך שילווה אותנו יעלו הסיפורים: נשמע על חנה סנש, שרה גיבורת ניל"י, רבי עקיבא ועוד גיבורים, שסיפוריהם נקשרו לעד עם העיר קיסריה. הסיור מתאים לכל המשפחה. במהלך החג נדליק נרות חנוכה  באחד מקמרונות העיר העתיקה.

היכן: גן לאומי קיסריה | מתי: ימי שלישי עד ראשון 24-29/12/19

בהרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*  | מחיר: מבוגר  50 ₪, ילד 40 ₪; מנויים: מבוגר  45 ₪, ילד  35 ₪.

 

מחפשים את התנין האחרון בנחל תנינים

חורף בנחל תנינים. זמן מושלם לטיול נעים בשמורה, בינות לצמחיית נחלים ולצד נחל זורם. נחפש את הנרקיס האפיל הייחודי לשמורה ונשמע מה המנגנון שמאפשר לו לפרוח אפילו לפני הגשם. נראה הדגמה "על רטוב" של הפעלת הסכר הרומי העתיק וכיצד פועלת טחנת קמח אמיתית המופעלת בכוח המים. נביט לכל הצדדים ונחפש את התנין האחרון… האם הוא עדיין שוחה בנחל תנינים? הצטרפו לסיור ותוכלו לגלות. במהלך הסיור תפגשו את עדילי מהכפר השכן ג'סאר א זרקא אשר תספר לנו על מסורת הקליעה בכפר שהייתה נהוגה עוד מימי ביצות הכבארה ותדגים קליעה מסורתית. גם אתם מוזמנים לשבת אל מול האגם ולהתנסות בקליעה.

היכן: שמורת טבע נחל תנינים |מתי: מדי שבת בדצמבר בשעות 10.00, 12.00, 15.00,

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים. מותנה במזג אויר, יש להתעדכן באתר רשות הטבע והגנים